«بنفسی انت من مغیب لم یخل منا » معنای این کلام دعای ندبه چیست؟

معنای این جمله این است که «جانم به قربان آن آقایی که دیده نمی شود واز بین ما بیرون نیست » تا ما این جمله را میگوییم بعضی خیال میکنند که آقا آمده اینجا نشسته است.
منظور این است که یک احاطه ی علمی دارد که اگر در دل انسان خطوری بکند او مشاهده میکند و میبیند همه چیز را اطلاع دارد . از گناهان قلبی و افکار پلید انسان اطلاع دارد در بین ما ومیان ما است و روحش احاطه بر ما دارد ،مظهر آن خدایی است که «یحول بین المرء وقلبه» حائل میشود بین قلب انسان و خود انسان ،مظهر آن خدایی است که «اقرب الیه من حبل الورید » از رگ گردن به انسان نزدیک تر است .اگر ما چنین امامی را طالب باشیم واو را دوست داشته باشیم امید است همین محبت ظاهری به محبت واقعی کشیده شود.

 
 سید هادی موسویhttp://www.emameasr.persianblog.ir

/ 10 نظر / 180 بازدید
عرفان

ممنون از مطلب خوبت استفاده کردم

عرفان

[گل]

مرد باران

موفق باشی... مرد باران mohammadblogs@yahoo.com http://rainct.blogsky.com

احسان پرسا

این طور نوشته ها حتی اگه خواننده های زیادی نداشته باشه خیلی مهمه. مصداق کامل امام شناسیه که: من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه. ممنونم که چیز تازه ای درباره امامم بهم یاد دادی. نوکرتم به مولا که گفت: من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا فدات لطفا به آرزوی من که سلامتی شماست؛ برسید.

حمید حیدری

سلام دوست عزیز. مطلب شما را خواندم و لذت بردم. مایه امتنان است که به وبلاگ "جوان امروز" هم سری بزنید. مطمئنا دست خالی بر نمی گردید.

حمید حیدری

سلام دوست عزیز. مطلب شما را خواندم و لذت بردم. مایه امتنان است که به وبلاگ "جوان امروز" هم سری بزنید. مطمئنا دست خالی بر نمی گردید. h-h.blogfa.com

پری ناز

سلام خوبی؟ مطلب جالبی بود منم تازه یه وبلاگ ساختم اگه سر بزنی خوشحال میشم ممنون

محمد

سلام..وبت عالیه..ایشالا رونق پیدا کنه..خدا خیرت بده.