جهان پس از ظهورموعود یهود 3

نیروی باروری طبیعت به میزانی شگفت انگیز و معجزه آسا فزونی خواهد یافت؛ به این نمونه ها توجه کنید:
* برای حمل یک حبّه انگور، گاری یا قایق لازم است و باید آن را در گوشه خانه گذاشت... (کتوبوت، 111ب)
* غلات در مدت یک ماه رشد می کنند و درختان ظرف دو ماه میوه می دهند. ربی یوسه می گوید: غلات ظرف پانزده روز به عمل می آیند و درختان در مدت یک ماه میوه خواهند داد. (یروشلمی تعنیت، 2 الف)
* در سرزمین اسرائیل، گرده هایی از عالیترین آرد و پارچه هایی از نفیس ترین پشم در زمین خواهد رویید.
* یک دانه گندم به اندازۀ دو قلوة یک گاو بزرگ خواهد بود. (کتوبوت، 111ب).
* در جهان آینده، زنان هر روز خواهند زایید و درختان هر روز میوه خواهند داد. (شبات، 30 ب).
ذات قدوس مبارک، ده چیز را در دوران ماشیح تازه خواهد کرد:

1. او خود جهان را به نور خویش روشن خواهد کرد، چنانکه مکتوب است: «بار دیگر آفتاب در روز نور تو نخواهد بود و ماه با درخشندگی برای تو نخواهد تابید زیرا که یهوه نور جاودانة تو و خدایت، زیبایی تو خواهد بود» (اشعیاء، 19:60)
2. از اورشلیم آب روان جاری خواهد ساخت و هر کسی را که بیماری داشته باشد، به واسطه آن شفا خواهد داد. (حزقیال، 9:47)
3. درختان را وادار می کند تا هر ماه میوه بیاورند و انسان از آن میوه ها می خورد و شفا می یابد و بر لب آن نهر در این طرف هر نوع درخت خوراکی خواهد رویید که برگ آن پژمرده نخواهد شد و میوه اش تمام نخواهد گشت...(حزقیال، 12:47)
4. تمام شهرهای ویران را از نو آباد خواهند کرد و در جهان ویرانه یافت نخواهد شد... (حزقیال، 55:16)
5. خداوند اورشلیم را با سنگهای یاقوت کبود از نو بنا خواهد کرد... (اشعیاء 11:45 و 12) و آن سنگها همچون خورشید نور خواهند داد و بت پرستان آمده و عزت و جلال اسرائیل را خواهند دید. (اشعیاء، 3:60)
6. صلح جاودان در سراسر طبیعت حکمفرما خواهد شد: «گرگ با بره سکونت خواهد داشت و پلنگ با بزغاله خواهد خوابید و گوساله و شیر و گاو پروار با هم خواهند زیست و طفل کوچک آنها را خواهند راند و گاو با خرس خواهد چرید و بچه های آنها با هم خواهند خوابید و شیر مثل گاو کاه خواهد خورد و طفل شیرخواره بر سوراخ مار بازی خواهد کرد، و کودک از شیر بازداشته شده، دست خود را بر لانه افعی خواهد گذاشت» (اشعیاء، 6:11، 7، 8).
7. خداوند، تمامی حیوانات و خزندگان را فراخوانده و با آنها و با تمام اسرائیل عهد خواهد بست. (هوشع، 20:2)
8. گریه و شیون و زاری در جهان نخواهد بود. (اشعیاء، 19:65)
9. مرگ، دیگر در دنیا وجود نخواهد داشت. (اشعیاء، 8:25)
10. دیگر نه آه و ناله ای به گوش خواهد رسید و نه فریاد و فغانی، نه غم و اندوهی و نه حزن و ماتمی وجود خواهد داشت بلکه همه شادمان و خوشحال هستند: «و فدیه شدگان خداوند بازگشته و با ترنم صهیون خواهند آمد.» (اشعیاء، 10:35، و شموت ربا، 21:15)

فاطمه مهدوی:http://mahdavi.persianblog.ir

/ 10 نظر / 19 بازدید
مولانا نوری

در دین اسلام هم چنین نشانه هایی برای موعود اسلام هست[لبخند]

علی

با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز هیئت چشم انتظاران اسم یک هیئتیه و امامزاده زیدابن علی نام مکانیه که هیئت در اون مستقره. شما همه عبارت رو با هم خوندین موفق باشید و سلامت یا علی [گل]

آواز عشق

سلام همه ی مطلب و خوندم.جالب بود واسم تا حالا جایی ندیده بودم اینا رو. موفق باشید و شادکام[گل]

سید محمد علی صفری

سلام چی میشه مثل تموم شهدا گناه کردن برامون یه ننگ بشه؟ به کلبه ی شهدایی من هم یه سر بزنید خوشحال میشم التماس دعا

روابط عمومی

باسلام و عرض احترام خدمت شما دوست بزرگوار در ادامه سلسله جلسات نقد وبلاگها ، اين هفته با نقد وبلاگ (( زمان بی کرانه ، ایران جاودانه )) ((http://akrane.persianblog.ir )) با حضور دکتر مهدي بوترابي مديريت سايتهاي پرشين بلاگ در خدمت شما دوست گرامي هستيم . لذا بدينوسيله از جنابعالي جهت شرکت در اين جلسه دعوت بعمل مي آيد. پيشاپيش ازحضور گرم و صميمي شما تشكر و قدر داني مي شود . وعده ديدار ما : يکشنبه 1/ 2 / 1387... ساعت 17 الی 19 نشانی: خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي ( يوسف آباد ) - خيابان ۲۱ - پارک شفق - فرهنگسراي دانشجو - سراي کتاب با تشکر [گل][گل][گل]

مجتبی

سلام عزیز لطف کردین که سر زدین من شما رو لینک می کنم یا حق موفق و موید .. راستی به روزم

با سلام از شما و همه علاقمندان وبلاگتان دعوت می کنم در همایش محیط زیستی وبلاگ نویسان حضور بهم رسانید . اطلاعات بیشتر دروبلاگ www.ecosystem.persianblog.ir با تشکر