السلام عليک يا اباعبدلله الحسين(عليه السلام)

قرار نبود خداوند برای ما قضاوت كند، ما می بایست در تحت قَدَر الهی زندگی كنیم. تقدیر این بود كه همه مرفّه باشیم، آسایش داشته باشیم، در بهشت زندگی كنیم، سر سوزنی ناملایمات روحی و كوچك ترین درد و رنجی نداشته باشیم. و الّا یك بشر خلیفة الله مفهوم ندارد كه بخواهد با فقر دست و پنجه نرم كند. تعدادی با امراض ناشناخته دست و پا می زنند. یك عده از ظلم دیگران می نالند، این معنی خلیفة الهی نیست. چنان ارزشی خدا برای ما انسان ها قائل شده كه فرمود: «وَ لَقَدْ كَرَّمْنا بَنی آدَمْ»، خدا ما را اكرام كرده، مسجود ملائكه قرار داده. « فَاسْجُدوُا ِلآدَمْ ». «فَسَجَدوُا». همه سجده كردند. از ملائكه عظیم، جبرئیل، تا پائین تر. همه چیز را تحت فرمان بشر قرار داده است. «خلقت كل شی لاجلك»، همه چیز را برای تو خلق كردم. « سَخَّرَ لَكُمْ ما فِی السَّمواتِ وَاْلاَرْض». خورشید و ماه و دریا را مسخّر شما كردم. پدر این قدر به فرزندش اختیار می دهد كه خدا به ما داده؟........
ولی انسان آنچنان درگیر دنیا شد که همه چیز را زیر پا نهاد حتی حسین فاطمه سلام الله علیها را از سر راه خود برداشت.

پ.ن1:اینکه واسه مصائبی که در کربلا بر سر خاندان عصمت و طهارت آوردن گریه کنیم عالیه اما به فرموده امام رضا علیه السلام اشک واقعی باید خرج جای دیگری شود ....یعنی باید بگرییم از آن جهت که امام حسین علیه السلام و خاندانش را یک عده جاهل و شیاد از بین بردند و ما را از فیض بردن از محضر این معادن خوبی محروم کردن.
پ.ن2:خدا کنه ماها جزء اون آدمایی نباشیم که زیر پرچم عمرسعد یا حسین یا حسین میگفتن.
پ.ن3: تو سایتی دیدم نوشته از روز اول محرم تا عاشورا هر روز بریم سرکلاس درس یکی از این معادن خوبی ، یک روز سرکلاس درس ابالفضل العباس علیه السلام ، یه روز سر کلاس درس قاسم ابن الحسن علیه السلام یک روز حضرت علی اکبر علیه السلام و روز دیگر سرکلاس درس حر و......( خوشبحال کسی که تا عاشورا خودشو به کاروان کربلا برسونه)....هرکسی خودشو رسوند واسه ما هم دعا کنه.

/ 1 نظر / 18 بازدید

فقط به من بگين امام حسين کجا و به کی گفته اين همه حيوان بی زبان و بيگناه را در ايام محرم قتل عام کنيد..... شتر را با ين طرز فحيع بکشد و از ريختن خونش لذت ببريد ؟