جایگاه حضرت مسیح در انقلاب جهانی حضرت مهدی «عج» (۱)

 در قرآن و احادیث مربوط به امام عصر «عج) از حضرت عیسی بن مریم به عنوان یکی از یاران حضرت مهدی «عج) یاد شده است که در زمان ظهور آن حضرت، از آسمان فرود می آید و پشت سر آن حضرت قرار می گیرد و در نماز جماعت به ایشان اقتداء کرده و معاونت ایشان را برعهده دارد.
روشن است به حکم اینکه آیین حضرت عیسی «ع) مربوط به گذشته بوده، وظیفه دارد در این زمان ازآیین موجود یعنی آیین اسلام که حضرت مهدی «عج) در راه جهانی سازی آن انقلاب می کنند، پیروی کند؛ بنابراین رهبر انقلاب جهانی اسلام، حضرت مهدی«عج) است و عیسی بن مریم «ع)، این پیامبر الوالعزم الهی در رکاب آن حضرت در راه جهانی سازی اسلامی و جهانی شدن ارزشهای قرآن، ایشان را یاری می نماید.
یکی از عوامل تأثیر گذار در پیشرفت انقلاب جهانی مهدوی و برقراری حاکمیت اسلامی در سراسر جهان، حضور این پیامبر الهی در کنار مهدی آل محمد «صلی) است. مسیحیان جهان با لطف الهی از هر طریقی که باشد، شاید از راه دیدن تصویر وشنیدن سخنان دلنشین حضرت مسیح «ع) با استفاده از ماهواره و اینترنت و رسانه های گروهی در عصر انقلاب ارتباطات و انفجاراطلاعات، به خوبی ایشان را بشناسند و پیام ایشان را در ضرورت پیروی از حضرت مهدی «ع) و مشارکت در انقلاب جهانی آن حضرت بشنوند و به ایشان روی آورند و از این راه، سریعتر، اسلام در سراسر جهان گسترش یابد.

در سخنان پیامبر(صلی) و ائمه معصومین «ع) پیرامون انقلاب جهانی حضرت مهدی «عج) ارتباط و همکاری "مهدی" و "عیسی" به روشنی بیان شده و در بین مسلمانان رواج یافته است.
پیش از تحریف حقایق، در انجیل واقعی حضرت عیسی بن مریم «ع) مطالبی درباره دین اسلام و قرآن و بعثت پیامبر اسلام « صلی) و ترفیع سماوی و هبوط در آخرالزمان و کمک امت پیامبر اسلام «صلی) و نماز گزاردن با آنان، وجود داشته است.

روزی پیامبر گرامی اسلام «صلی) خوشحال بود و می خندید، اصحاب دلیل آن را پرسیدند، فرمود:

 شب و روزی نیست مگر اینکه برای من در آن تحفه ای از جانب خداوند است؛ امروز خداوند تحفه ای به من عطا کرد که نظیر آن را تا به حال به من نداده بود، جبرئیل آمد و از جانب خدا به من سلام رساند و گفت:

« و منکم القائم یصلی عیسی بن مریم خلفه اذا اهبطه الی الارض من ذریة علی و فاطمه و من ولد الحسین»۲:

« از شما است قائم که از ذریه علی و فاطمه و از فرزندان حسین است و عیسی بن مریم «ع) پشت او نماز می گذارد هنگامی که خدا او را به زمین فرود می آورد».

در کتاب "کشف الغمّه فی الائمه" چهل حدیث نبوی از کتاب "ابو نعیم احمد بن عبد الله" در موضوع مهدویت آورده است، حدیث سی و نهم از "جابربن عبد الله انصاری" است که از پیامبر گرامی اسلام «صلی) دربارۀ گفتگوی مهدی «عج) و عیسی «ع) چنین آورده است: «لا تزال طائفه من امتی  یقاتلون علی الحق ظاهرین الی یوم القیامه ینزل عیسی بن مریم «ع) فیقول امیرهم المهدی : تعال صل بنا فیقول : لا، ان بعضکم علی بعض امراء تکرمة من الله عزوجل لهذه الامة»۱: «گروهی از امتم بر اساس حق تا روز قیامت پیکار پیروز و آشکار دارند، عیسی بن مریم «ع) فرود می آید. مهدی «عج) می گوید: بیا و برایمان نماز بگزار! می گوید: خیر! به درستی که بعضی از شما به پاس گرامی داشت این امت بر دیگران امیران هستید».
در این حدیث نبوی که اهل سنت و شیعه هر دو نقل کرده اند، گفتگوی حضرت مهدی «عج) فرمانده و رهبر گروهی که در انقلاب جهانی و جاودان مهدی تا روز قیامت، بر اساس حق نبرد می کنند، با عسی بن مریم «ع) که از آسمان فرود می آید، گزارش می گردد و احترام حضرت مهدی «عج) نسبت به حضرت عیسی و سپس احترام حضرت عیسی نسبت به فرمانده گروه حق و رهبر انقلاب اسلامی، بیان می شود. مطابق این حدیث حضرت عیسی «ع) حضرت مهدی را بر خود مقدم می دارد و به ایشان اقتدا می کند و از رهبر مسلمانان پیروی می کند و در انقلاب بزرگ جهانی حضرت مهدی، ایشان را یاری می نماید.

روزی پیامبر گرامی اسلام «صلی) خوشحال بود و می خندید، اصحاب دلیل آن را پرسیدند، فرمود: شب و روزی نیست مگر اینکه برای من در آن تحفه ای از جانب خداوند است؛ امروز خداوند تحفه ای به من عطا کرد که نظیر آن را تا به حال به من نداده بود، جبرئیل آمد و از جانب خدا به من سلام رساند و گفت: « و منکم القائم یصلی عیسی بن مریم خلفه اذا اهبطه الی الارض من ذریة علی و فاطمه و من ولد الحسین»۲: « از شما است قائم که از ذریه علی و فاطمه و از فرزندان حسین است و عیسی بن مریم «ع) پشت او نماز می گذارد هنگامی که خدا او را به زمین فرود می آورد». در این حدیث نبوی جبرئیل امین از هبوط حضرت عیسی «ع) و همراهی مشارکت او در انقلاب جهانی حضرت مهدی «عج)، به پیامبر اسلام «صلی) خبر داده است.

http://hosna.persianblog.ir

1.کشف الغمه فی معرفة الائمه، ابو الحسن علی بن عیسی بن الفتح اربلی، دارالکتاب الاسلامی، لبنان-بیروت، چاپ اول، 1401ه.ق-1981م، ج3، ص264و ص269.
2.بحارالانوار، ج51، ص78.

/ 16 نظر / 153 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سيد هادی موسوی

سلام خيلی عالی بود منم دو سه روز مطلب گذاشتم همتون رو لينک کردم منتظرتونم

منتظر ظهور عشق

به نام حضرت دوست با سلام و آرزوي موفقيت اي كاش بيايي و بي قراري ها را پايان دهي اي كاش بيايي و جمعه انتظار به جمعه ديدار تبديل شود اي كاش بياي و ببيني كه گناهكارترين بنده خدا هم به انتظارت نشسته است به انتظار تو كه بيايي و سياهي هاي وجودش را با نور آسماني ات به سفيدي تبديل كني اي كاش بيايي و ببيني غربت گل هاي نرگس را كه غريبانه ثانيه ها را به انتظارت نشسته اند اي كاش بيايي ظهور كن كه منتظرت هستم! او خواهد آمد با كوله باري از عدالت! یک چشم زدن غافل از آن ماه نباشید ... شاید که نگاهی کند آگاه نباشید لينك شما در وب لاگ يا عشق ادركني (تسنيم انتظار) ثبت شد التماس دعا يــــــا علــــــي

عکس عکس عکس

سلام بر حسين خان گل دوست عزيز و بسيار گرامي . ممنون از لطف بي كرانتان . لذت بردن از اونچه كه داريد را فراموش نكنيد بخصوص تندرستي كه بزرگترين ثروت‌هاست به همه با صداي بلند سلام كنيد

محسن

سلام ببخشيد دير شد . سرم يه کم زيادی شلوغ شده . با افتخار شما را لينک دادم . آپ کردم و منتظرم . موفق باشيد .

بی نهايت

به آدمايی مثل شما افتخار می کنم اگه با تبادل لينک موافقين خبرم کنيد يا حق

مصطفی امینی

سلام... وبلاگ بسار زیبایی دارید... واقعا لذت بردم... من به تازگی یک وبلاگ در مورد اقا امام زمان(عج) درست کردم... اسم وبلاگ شما رو در پیوند ها قرار دادم... می خواستم ببینم نظر شما در باره تبادل لینک چیه؟ اگه به وبم سر بزنید خوشحال می شم... منتظرتون هستم... موفق باشید.