مهدویت وادی پر مخاطره

ذکر این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد که ایراد و نوشتن مطلب در خصوص مهدویت نباید از سر احساس و بدون پژوهش باشد که بس مخاطره انگیز و گمراه کننده است.

چه بسا مخاطب به جهت اطمینان از ماهیت موضوع به گفتار و نوشتار اعتماد کرده و دچار انحراف فکری گردد.

موضوع مهدویت یکی از باریک ترین و حساس ترین موضوعات در حوزه دین است که پرداختن به آن بدون بررسی و صرفا از روی شنیده ها و مطالعات سطحی نه تنها فایده ای نخواهد داشت بلکه امکان خطا و اشتباه را بسیار بالا می برد.

دوستداران خاندان نبوت و امامت از سر صدق در خصوص مهدویت بسیار مقالات و نثرهای ادبی نوشته اند و اشعار سروده اند ولی باید به این نکته توجه کرد چه بسا عزیزانی که با نشر مطالب بدون پژوهش موجبات بروز انحرافات اعتقادی و بدبینی ها و سو استفاده ها را فراهم کرده اند.

پرداختن به دیدار ها و کرامات حضرت ولیعصر عج یکی دیگر از مواردی است که پرمخاطره می باشد. چه علما و مراجع دینی که در طول حیات خود بارها و بارها به دیدار امام عصر عج مشرف شده اند و دم بر نیاورده اند.

ذکر کرامات آن حضرت نیز می بایست با مطالعه و از منابع موثق باشد. صرف روایت شخصی نباید موجب نشر آن گردد مخصوصا در این برهه از تاریخ که موضوع مهدویت به شدت مورد تهاجم قرار گرفته است.

با امید به ظهور آن یگانه منجی عالم امکان و اینکه با شناخت صحیح از تنها باقیمانده  نسل امامت و ولایت بتوانیم زمینه های ظهور آن حضرت را فراهم آوریم.

اللهم عجل لولیک الفرج مولانا صاحب الزمان عج

 

/ 9 نظر / 68 بازدید
عرفان

البته که هر عملی بدون پژوهش و تحقیق علمی و عقلی راهی به پیش نمی بره

الهه

مطالبتون عالی بود ......... ممنون

سید ایلیا

فاطمه آينه حيدر نماست فاش بگو فاطمه شير خداست آينه در آينه تكثير شد آينه خنديد و جهانگير شد فاطمه خود كيست نمود علی كيست علی فاطمه منجلی فاطمه ای مذهب و آيين من آينه روشنی دين من فاطمه ای سيده كائنات چشم دو عالم ز رخت گشته مات خلق ز وجدت به وجود آمدست بر در مجدت به سجود آمدست فاطمه ای مادر آزادگی ای تو صمیمانه ترین سادگی فاطمه ای نقش نگین خدا آب حیات دل و دین خدا همسر و همتای علی جز تو نیست منشا نور ازلی جز تو نیست سلام در حریم عزای فاطمی ( از ذکر علی مدد گرفتیم) بروز شد و منتظر عزاداران گل یاس نبویست تا با هم ناله ی یا فاطمه من عقده ی دل وا نکردم سر دهیم ودر انتظار فرج منتقم خونش دعا کنیم.

حقیری از سوئد

با سلام پیشاپیش فرا رسیدن ماه پر برکت رمضان را بر شما دوست عزیز تبریک می گویم و امیدوارم که این حقیر را از دعای خود بی بهره نگذارید با موضوعات حقیقی مذهبی و دیگر حقایق به روزم یا علی

ججو خان

سلام وبلاگ جالبی داری اگر خواست یه سر به من هم بزن،پشیمون نمیشی.ارزش دیدن داره من وبلاگ ات رو لینک کردم...تو هم اگر خواستی لینک کن

مدیر وبلاگ گلهای ایرانی

سلام خسته نباشید من از وبلاگتون دیدن کردم خیلی خوشم اومد. خوشحال میشم به وبلاگم سر بزنید و برای اینکه از حضورتون باخبر بشم،لطف کنید نظر بذارین.باتشکر

منتظر

ُسلام. وبلاگ تنها منجی (http://tanha-monji.blogfa.com) از سال 1388 تا کنون هر هفته جمعه با شعری در مورد حضرت صاحب (عج) با کمک و لطف خدا، به روز میشود. لطفا مشاهده کنید و اگر صلاح دانستید لینکش کنید. یا علی منتظر