شباهتهای امام زمان(ع) به انبیاء اولوالعزم

شباهت به حضرت نوح (ع)
1- نوح عمر بسیار طولانی نمودند 2500سال حضرت قائم ع نیز عمر درازی داشتند.
2- نوح زمین را با سخن خود از کافرین پاک کرد و گفت پروردگارا بر روی زمین دیگر بشری از کافران قرار مده (سورۀ نوح آیه 26) حضرت قائم ع نیز زمین را با شمشیر از لوث وجود کافران پاک خواهد نمود. 3- هرکه از نوح تخلف جست هلاک شد از حضرت قائم ع نیز همین طور.


شباهت به حضرت ابراهیم (ع)
1- ابراهیم ع دوران حمل و ولادتش مخفیانه بود حضرت قائم ع نیز حمل و ولادتش مخفی بود.
2- ابراهیم ع در روز مقداری رشد می کرد که دیگران در یک هفته رشد می کنند و در یک هفته آنقدر رشد می کرد که دیگران در یک ماه رشد می کنند و در یک ماه ... حضرت قائم ع نیز رشدشان چنین بود.
3- ابراهیم ع از مردم عزلت گزید قائم ع نیز همانطور می باشد.
4- ابراهیم ع دوغیبت داشته حضرت قائم ع نیز دوغیبت دارند.


شباهت به حضرت موسی (ع)
1- موسی ع از قومش دو غیبت داشت که یکی از دیگری طولانی تر بود حضرت قائم ع نیز همینطور است.
2- موسی ع خداوند با او سخن گفت و چنین فرمود که تو را انتخاب کردم برای یاری دین و... به قائم ع نیز هنگامی که به آسمان به سراپرده عرش رفتند چنین جملاتی فرمودند بلکه بیشترو...
3- موسی ع از قوم خود و دیگران غائب شد از ترس دشمنانش، قائم ع نیز همینطور.
4- موسی ع وقتی غائب شد قومش در سختی قرار گرفتند به طوری که دشمنان پسرانشان را می کشتند و زنانشان را زنده می گذاشتند ... و در غیبت قائم ع نیز بر شیعیان سختی و فشار زیادی وارد می آید.
5- موسی ع، بنی اسرائیل منتظر قیامش بودند چون به آنها خبر داده شده بود که فرج آنها به دست اوست، قائم ع نیز شیعیانش منتظرش هستند.


شباهت به حضرت عیسی (ع)
1- عیسی ع فرزند بهترین زنان زمانش می باشد قائم ع نیز فرزند بهترین زنان زمانش می باشد.
2- عیسی ع در شکم مادر تکلم کرده تسبیح می گفت قائم ع نیز در شکم مادر سخن گفت و سورۀ قدر را قرائت نمودند.
3- عیسی ع در کودکی در گهواره سخن گفت قائم ع نیز در کودکی در گهواره سخن گفت.
4- عیسی ع خداوند حکمت و ویژگیهای نبوت را در کودکی به او عنایت فرمود قائم ع نیز همانطور ویژگیهای امامت را...


شباهت به خاتم النبیین صلی الله علیه و آله و سلم
1- سخن جامع در این باب فرمایش رسول اکرم(ص) میباشد که فرمودند:
مهدی از فرزندان من است اسم او اسم من و کنیه اش کنیه ی من از نظر خُلق و خوی شبیه ترین مردم به من است... مؤلف مکیال المکارم در این باره می گوید:
از این سخن مبارک درهای بسیار گشوده می شود که شایسته است در آن تدبر نمایی تا ان شاالله صبرت زیاد و سینه ات فراخ گردد.

ادامه دارد...

http://hosna.persianblog.ir

/ 4 نظر / 53 بازدید
عرفان

خيلي مطلب عاليي بود. خيلي استفاده كردم

reza

omre nooh 913 sal boode na 2500 sal

آرش

با عرض سلام وادب !! فقط یک جمله رو میخوام بهت بگم هموطن !! خداوند عالم 114000 پیغمبر رو فرستاد که به ما یاد بده به هم احترام بزاریم دزدی نکنیم و عدالت و آزادی و آزادگی را پیشه کنیم... کل احکام خدا رو زمین مونده از خدا فقط یک اسم مونده و محمد زیر توهینها و حماقتهای دشمن دانا و دوست احمق گم شده .. شرف و آزادی و ثروت من و شما به غارت رفته اونموقع شما دلتون رو به منجی خوش کردید... می دونستید در دوران صفوی هم که حکومت کم آورده بود در برابر مردم اون موقع هم همه از منجی و ظهور اون حرف می زدند؟ یک آیه روشن و صریح از قران برایم بیاورید در مورد این منجی ... بدون اینکه نیاز به تفسیر و تحلیل و مراجعه به احادیث ساختگی آقایان نیازی باشد.. محمد منجی بود و تمام ! اینقدر آزاده باش که لااقل جواب بدی اگه نظرم رو هم نمی ذاری

دوست شما فریدون

ای هم وطن. برادر ایرانی من درود بر شما.منجی ما ایرانیها استاد بزرگمان فردوسی بود که هزار سال پیش ظهور کرده و سی سال عمر عزیزش را برای من و تو تلف کرده تا این فزهنگ کهن را از دست عراب وحشی نجات دهد.درور به روان پاکش باد. تا باشد که ما بیدار باشیم و پاسدار پارس.خدا یارت باشد.تا هوشیار باشی.