اروپا در مسیر انتظار


محققین منصف اروپایی گفته و نوشته اند که تمدن و علوم و فنون اروپا متخذ از اسلام و مسلمین است. محقق بزرگ فرانسوی دکتر گوستاولبون می گوید: برخی نویسندگان معتقدند که علم شیمی را "لاوازیه" وضع کرده، ولی اینها فراموش کرده اند که هیچ یک از علوم و از آن جمله علم شیمی را ما بدون مقدمه درک نکرده ایم  و اگر آن وسائل آزمایش و لابراتوارهای مسلمانان و اعراب نبود هرگز بدون آن ها "لاوازیه" نمی توانست اکتشافات جدید بنماید.

بعد از این مطلب، "گوستاولبون" به بیان قدرت علمی "جابربن حیان"، شاگرد امام ششم، حضرت امام صادق«ع) و کتابهای او در رشتۀ شیمی و غیره می پردازد:
بسیاری از کتابهای جابر به زبان لاتینی ترجمه شده و مهم ترین کتاب او"الاستتمام" در سال 1672 به زبان فرانسوی ترجمه شده و این دلیلی است که در زمان نفوذ علمی او در اروپا ادامه داشته باشد.
ولتر می گوید: در دوران توحّش و نادانی، پس از سقوط امپراطوری رم، مسیحیان همه چیز را مثل هیئت، شیمی، طب، ریاضیات و غیره از مسلمانان آموختند و ازهمان قرون اولیه هجری، ناگزیر شدند برای گرفتن علوم متداولۀ آن روزگار به سوی آنان روی آورند.
 
دشمنان مسلمانان در تبلیغات ضد اسلام که می خواهند اسلام را دین تروریست پرور و ضد آزادی معرفی کنند در واقع محققین اروپایی را تحریک کرده تا دربارۀ اسلام کنجکاوی کنند و در این تحقیقاتشان در کتب تشیع به حقانیت این دین پی برده اند و در واقع دشمنان بلند گوی تبلیغات اسلام میشوند. عدو شود سبب خیر اگر خدا بخواهد.
 
بنابراین اگر چه اروپایی ها ممکن است بعضا ً ندانند که در چه راهی کار می کنند، ولی جهد و تلاش آن ها در اسلام شناسی، تشیع شناسی از طریق مطالعۀ قرآن کریم و نهج البلاغه و دقت در سایتها و آثار اسلامی وشیعی می رساند که غلبه نور بر ظلمت به امضاء رسیده و رفته رفته نه تنها اروپا بلکه همه مردم دنیا به تلخی و تیرگی بی دینی پی برده اند و به معرفت ولی پروردگار و نجات بخش روزگار، حضرت مهدی «عج)، و شناخت تشیع روی خواهند آورد.
ساختن مسجد هامبورگ با نورافشانی هایی که تا الآن داشته است و تأسیس مراکز فرهنگی و تحقیقاتی، اعم از مسجد و حسینیه و مهدیه، آن هم نه با توان دولت، بلکه با همّت مسلمانان اروپایی و غیر آن، به ارشاد علماء بزرگ، تشکیل مجالس سخنرانی در ایام مهم اسلامی مثل غدیر، عاشورا، میلاد حضرت مهدی«عج) و مجالس هفتگی دعای کمیل و ندبه و نماز جمعه و جماعت در شهرهای اروپایی، ترجمه کتب شیعی به خصوص مهدوی به زبانهای انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و غیر آن و راه اندازی سایتهایی در همین موضوعات که به خصوص در این دو دهه به سرعت به پیش می رود بازگو کنندۀ زمینه سازی و نوید دهندۀ رسیدن آیات ظهور و بارش آب طهور و ان شاالله آمدن امام نور می باشد.

http://hosna.persianblog.ir

 

/ 26 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
طالب يار

به نام خدای مهربان سلام حسنا خانوم موفق باشيد روزی او خواهد آمد میگن وقتی حضرت میاد مسلمانها میگن دین جدیدی آورده یعنی اینقدر از دین حقیقی دور شده اند! خدا عاقبتمون رو بخیر کنه یاعلی

سليم

با سلام و آرزوی موفقیت وبلاگ بسیار زیبایی دارید. امیدوارم در زندگی همواره پیروز باشید. به بنده هم سری بزنید. متشکرم

مهدويت (مصطفی)

سلام خسته نباشين ممنون از اينکه به ما سر زدين وبلاگ زیبایی دارین. من نيز آدرس وبلاگ شما رو در بخش پيوند ها لينک دادم با اميد ظهور (**الهم ارذقنی شهادت فی سبیل الله قبل الفرج**)

مهدويت (مصطفی)

ببخشيد يه سوال داشتم می خواستم معنای مفهومی متن شما که درج شده (اروپا در انتظار)يعنب چی ممنون

بنی آدم...

سلام . . وقتی بازجویان وبلاگ می نویسند! (وضعیت حقوق بشر در ایران) . .

احسان

سلام با آرزوی سلامتی برای شما خيلی ممنون که من رو لينک کرديد من هم شما رو لينک کردم يا علی خدانگهدار

مجنون الحسين عليرضا

سلام ممنون از اينکه لينکيدينم من هم لينکيدمتون به خاطر وب زيباتون بهتون تبريک ميگم فاطمه خانم پيامبر اعظم ميفرمايد: اگر علم در سرزمين سين هم باشد مردانی از پارس به آن دست خواهند يافت نميدونم جمله بالا رو دقيقا درست نوشتم يا نه ولی همين مفهوم را پيامبر ميخواست برسونه

حاج علی

سلام و سپاس از حضورتان اجازه دهيد در فرصت ديگری ضمن مطالعه کامل نوشته های ارزشمندتان نظر خويش را با حوصله بيشتری تقديم حضورتان نمايم .