ترجمه خطبه 150 نهج البلاغه

  با سلام به شما خوانندگان منجی. آغاز سال جدید رو بهتون تبریک می گم. امید وارم آقامون تو این سال از پرده غیبت بیرون بیان و ما رو از سیاهی نجات بدن.

ترجمه خطبه 150 نهج البلاغه
1- آینده بشریت و ظهور حضرت مهدی(عج)
به راههای چپ و راست رفتند، و راه ضلالت و گمراهی پیمودند،و راه روشن هدایت را گذاشتند. پس درباره آنچه که باید باشد شتاب نکنید و آنچه را که در آینده باید بیابید دیر مشمارید. چه بسا کسی برای رسیدن به چیزی شتاب می کند اما وقتی به آن رسید دوست دارد که ای کاش آن را نمی دید، و جه نزدیک است امروز ما به فردایی که سپیده آن آشکار شد. ای مردم! اینک ما در آستانه تحقق وعده های داده شده، و نزدیکی طلوع آن چیزهایی که بر شما پوشیده و ابهام آمیز است، قرار داریم.
2- ره آورد حکومت حضرت مهدی(عج)
بدانید آن کس از ما(حضرت مهدی"عج") که فتنه های آینده را دریابد، با چراغی روشنگر در آن گام می نهد، و بر همان سیره و روش پیامبر(ص) و امامان رفتار می کند تا گره ها را بگشاید، بردگان و ملت های اسیر را آزاد سازد، جمعیت های گمراه و ستمگر را پراکنده و حق جویان پراکنده را جمع آوری می کند. حضرت مهدی (عج) سالهای طولانی در پنهانی از مردم به سر می برد آن چنان که اثر شناسان، اثر قدمش را نمی شناسند، گرچه در یافتن اثر و نشانه ها تلاش فراوان کنند. سپس گروهی برای در هم کوبیدن فتنه ها آماده می گردند ، و چونان شمشیر ها صیقل می خورند، دیده هاشان با قرآن روشنایی گیرد، و در گوش هاشان تفسیر قرآن طنین افکند، و در صبحگاحان و شامگاهان جامهای حکمت سر می کشند.
تهیه: مهدیه پاک طینت

/ 4 نظر / 256 بازدید
عرفان

مطلب قابل تعمقی بود[لبخند]

بسیار بسیار بسیار عالی