زمان ظهور ماشیح

* کوشش برای محاسبه و یافتن تاریخ پایان ذلت قوم اسرائیل و ظهور ماشیح، از طرف اکثریت دانشمندان یهود، به شدت تقبیح شده است، چرا که در صورت عدم تحقق، یأس و حرمان را به دنبال خواهد داشت.
* نهی از توقیت آمدن ماشیح گاهی با لعن و نفرین همراه بوده است: لعنت بر کسانی باد که تاریخ پایان ذلت اسرائیل و ظهور ماشیح را محاسبه می کنند. زیرا ایشان چنین استدلال می نمایند که اگر تاریخ پایان ذلت فرا رسید و ماشیح نیامد، هرگز دیگر نخواهد آمد...». علیرغم این اخطارهای شدید، برخی زمان ظهور ماشیح را چنین برآورد کرده اند:

* در سال  4291  از آفرینش  (531  میلادی) جهان ویران خواهد شد... و آن وقت ایام ماشیح پیش خواهد آمد.

* در سال  4231  آفرینش  (471  میلادی)، ماشیح ظهور خواهد کرد.

* اسرائیل، در ماه تیشری نجات خواهد یافت.

* اسرائیل، در ماه نیسان (ازمصر) نجات یافت و در آینده نیز در ماه نیسان نجات می یابد.

* ایلیای نبی خطاب به یک عالم یهودی: دنیا دست کم هشتاد و پنج یوئیل  (4250= 50  (مدت هر یوئیل به سال) × 85)دوام خواهد داشت و دریوئیل آخرین ماشیح خواهد آمد. آن عالم از ایلیا پرسید: آیا ماشیح در آغاز آن یوئیل ظهور خواهد کرد یا در پایان آن؟ ایلیا جواب داد: نمی دانم. این پیشگویی بین سالهای  440  تا  490  میلادی را دربرمی گیرد.
* در مقابل این نظریات که زمان مشخصی را برای آغاز دوران ماشیح در نظر گرفته شده است، نظریه دیگری هست که می گوید: زمان ظهور بنابر کردار مردم تغییر خواهد یافت: «من خداوند در وقت خودش آن را تسریع خواهد کرد. (اشعیاء، 22:60)

در سنهدرین، 198  الف، با توجه به آیه فوق آمده است: اگر امت اسرائیل استحقاق آن را داشته باشد، نجات ایشان را تسریع خواهم کرد و اگر استحقاق نداشته باشد، در وقت خودش آنها را نجات خواهم داد.

/ 7 نظر / 13 بازدید
احسان

اللهم عجل لولیک الفرج نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت امام غایب مان را به تو دوست عزیز تبریک میگویم. وبلاگ روز بیداری به همین مناسبت چند داستان زیبا از آن حضرت را تهیه کرده و برای شما قرار داده است...امیدوارم با خواندن آنها بهتر امام خود را بشناسید. با تشکر www.RoozeBidari.blogfa.com

عرفان

تو اسلام هم برای تعیین کنندگان وقت ظهور مجازاتهایی در نظر گرفته شده اما نمیدونم واقعا دلیلش همون یاس و نا امیدی هست که ممکنه به مردم دست بده یا نه؟

منتظر

با سلام! فرا رسيدن بهار رو به شما تبريك ميگم. وبلاگم با دلنوشته‌اي با عنوان ((بهار حضور ؛ نوروز ظهور)) به روزه. خوشحال ميشم تشريف بياريد. يا علي [گل][لبخند]

مهدی بوترابی mehdi boutorabi

سال نو مبارک ... بسیار مبارک ... بیشتر مبارک ... مبارک مبارک مبارک [نیشخند][گل][تایید][هورا][نیشخند]

محمد حسین رمضانیان

عرض سلام.فوق العاده استفاده کردم.اگه سرتون گرفت یه سر به وبلاگ تخصصی ازدواج بزنید. یاعلی

محمد حسین رمضانیان

وبلاگ تخصصی ازدواج_مطالب زن و شوهری_دوران عقد_خواستگاری_تربیت فرزند_و برای زن و شوهرها در تمام سنین. www.valedein.persianblog.ir