آيا حضرت عيسی (ع) فقط برای بنی اسرائيل مبعوث شده يا برای همه؟

پيامبران دو نوعند: اولوالعزم و غير الولعزم.

دين پيامبران اولوالعزم جهانی بوده و به جمعيت خاص و منطقه مخصوصی وابسته نبوده بلکه برای همه مردم مبعوث شده اند.
حضرت عيسی از پيامبران اولوالعزم است که دين آنحضرت همگانی بوده و به بنی اسرائيل يا قوم خاص ديگری وابستگی نداشته است. ولي جهانی بودن و همگانی بودن آن تا زمانی بوده که پرتو فروزان اسلام طالع نشده و چهره درخشان آن آشکار نگشته بود؛ با آمدن اسلام که کاملترين و جامعترين اديان آسمانی است؛ تمام دينهای گذشته نسخ شده و فروغشان به تاريکی گرائيده است.
بنابرين اگر حضرت عيسی (ع) برای همه جهان در همه زمانها مبعوث شده باشد می بايست دين آن حضرت هم برای هميشه باقی باشد و راهنمای تمام جوامع گردد. در حالی که ما می بينيم کتاب آن حضرت دست خوش تحريف و دگرگونی شده و تناقض فراوانی در آن ديده می شود و احکامی در آن است که حتی باعقل و وجدان نيز مخالف است.
دين مسيحيت تا زنده بودن حضرت عيسی (ع) دارای بهترين و عاليترين دستورات بود که مردم آن روز را به صلح و صفا و محبت و کناره گيری از اشتغالات زياده از حد دنيا و ... دعوت می کرد؛ ولی پس از عروج آن حضرت به آسمان و ناپديد شدنش پيروان و شاگردان او هر يک کتابی نوشتند و بفکر خود هر آنچه از آن حضرت بياد آنها بود، بنام کتاب مقدس و آسمانی يبن مردم رواج دادند. بقدری انجيلها زياد شد . اين کتابهای آسمانی زياد گرديد که خود مسيحيان دچار حيرت شدند و بناچار چهار کتاب برگزيدۀ آنرا انتخاب کردند که بنام:

لوقا  .  يوحنا  .  متي  .  مرقس

معروفست که متأسفانه همين ها نيز با يکديگر اختلاف دارند يا در هر يک تناقض بسياری ديده می شود که با عقل سليم مخالف است.

 http://hosna.persianblog.ir

/ 5 نظر / 20 بازدید
سيد هادی موسوی

سلام خيلی خوبه موفق باشی راستی ببخشيد ديروز مطلب ندادم مريض بودم فجيع نمی تونستم تکون بخورم

مصطفی

سر چشمه فیض لایزال است حسین دلداده ذات ذوالجلال است حسین با آب فرات کام او را چه نیاز لب تشنه چشمه وصال است حسین سلام با عرض تسلیت به مناسبت ایام عزای حسینی... به روزم... منتظر حضورتون هستم اللهم عجل لولیک الفرج

محبوب

دوست عزيز سلام اميدوارم هميشه موفق باشيد منتظر حضورتان هستم

محمدرضا

کامينگ سون !!! ...!!! Coming Soon !!! بعدا بهت میام و سر میزنم ... قول ... فقط اومدم بگم که : خبر آمد ممزی در راه است ... !!!

ح

سلام شما یا پیغام ها را نمی خوانید یا به آنها توجه نمی کنید من چند بار پیغام دادم که در پست تاریخچه دین یهود یک پیام ضد قرآنی نوشته شده که وظیفه شما حذف آن است . اما انگار نه انگار حالا به شما میگویم پیغام پنجم از پایین . اگر همین الآن آن را حذف نکنید مسئولیت شرعی و قانونیش بر عهده شماست .