عقيده به ظهور مصلحى جهانى

مسأله عقيده به ظهور مصلحى جهانى در پايان دنيا امرى عمومى و همگانى است، و اختصاص به هيچ قوم و ملّتى ندارد. سر منشأ اين اعتقاد كهن و ريشه دار، علاوه بر اشتياق درونى و ميل باطنى هر انسان ـ كه به طور طبيعى خواهان حكومت حقّ و عدل، و برقرارى نظام صلح و امنيّت در سرتاسر جهان است ـ نويدهاى بى شائبه پيامبران الهى در طول تاريخ بشريّت به مردم مؤمن و آزادى خواه جهان است.
 تمام پيامبران بزرگ الهى در دوران مأموريّت الهى خود به عنوان جزيى از رسالت خويش به مردم وعده داده اند كه در آخر الزمان و در پايان روزگار، يك مصلح بزرگ جهانى ظهور خواهد نمود و مردمان جهان را از ظلم ظالمان و ستم ستمگران نجات خواهد داد و فساد، بى دينى و بى عدالتى را در تمام جهان ريشه كن خواهد ساخت و سراسر جهان را پر از عدل و داد خواهد كرد.
 سيرى كوتاه در افكار و عقايد ملل مختلف جهان مانند: مصر باستان، هند، چين، ايران و يونان و نگرش به افسانه هاى ديگر اقوام مختلف بشرى، اين حقيقت را به خوبى روشن و مسلّم مى سازد كه همه اقوام مختلف جهان با آن همه اختلاف آرا، عقايد و انديشه هاى متضادّى كه با يكديگر دارند، در انتظار مصلح موعود جهانى، بسر مى برند.
 اینک در مقالات بعدی به بررسی اعتقاد یهود به ظهور منجی میپردازیم

/ 5 نظر / 22 بازدید
محسن

السلام عليک يا ثارالله ممنون از حضورت . اين ايام بر شما هم تسليت باد.

انتظار حجت

منظر دلهاي ماست ، كرببلاي حسين مرغ دل ما زند ، پر به هواي حسين خنده كنان مي رود ، روز جزا در بهشت هر كه به دنيا كند ، گريه براي حسين --------------------------------------------------------------------------- وبلاگ انتظار حجت به مناسبت ايام سوگواري آقا ابا عدالله الحسين با عنوان (محرم ... ، ماهي به رنگ خانه ي عشق) به روز است. منتظر ديدار و نظراتتان

صادق

سلام. خدا قوت. اين ايام ما رو هم يه نيمچه دعايی بکنين. ياعلی.

صادق

سلام. امروز - در اصل؛ دیروز - سالروز بستن آب به روی آقامون حسین(ع) وکاروان ایشون بود. اما یه مناسبت دیگه هم داشت؛ سالروز شهادت "سیدمجتبی نواب صفوی". به حکم "هم به قدرتشنگی باید چشید"؛ بنده یه پست راجع به این مناسبت دوم گذاشتم؛ اما راجع به مناسبت اول نتونستم چیزی بنویسم... یاعلی.

دل تنگ مهر بيکران

سلام دوست عزیز فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به پیشگاه امام زمان علیه السلام و شما دوستداران آن حضرت تسلیت میگم. وبلاگ مهر بیکران به روز شد. موفق باشین -------------------------------------------------- شامیان! من داغدارم، هلهله کمتر کنید خارجی نه! زاده ی پیغمبرم باور کنید کف زدن پایِ سر فرزند زهرا خوب نیست نامسلمانان! حیا از دخت پیغمبر کنید